Waarom nieuwsbrief-affiliates beter presteren dan social media-affiliates voor app-installaties

Waarom nieuwsbrief-affiliates beter presteren dan social media-affiliates voor app-installaties

Data en redenering achter waarom affiliates met een nieuwsbrief installaties van hogere kwaliteit opleveren dan social media-affiliates. Vertrouwen, intentie en conversiedynamiek.

Het voordeel van de nieuwsbrief

Nieuwsbrief-affiliates presteren consequent beter dan social media-affiliates op de metrics die er het meest toe doen: kwaliteit van installaties, conversie van proefperiode naar betaald en behoud van abonnees. De dynamiek van e-mail creëert een fundamenteel andere omgeving voor aanbevelingen dan social media-feeds.

Waarom nieuwsbrieven beter converteren

Aandacht op basis van toestemming: Abonnees van een nieuwsbrief hebben er actief voor gekozen om content van de schrijver te ontvangen. Ze openen, lezen en handelen naar aanbevelingen omdat ze de bron vertrouwen. Volgen op social media is passief: gebruikers scrollen langs de meeste content zonder die echt op te nemen.

Langere aandachtsspanne: Een nieuwsbrieflezer besteedt 2 tot 5 minuten aan één e-mail. Een social media-gebruiker besteedt 1 tot 3 seconden per post voordat hij verder scrolt. De nieuwsbrief biedt genoeg tijd om een overtuigende aanbeveling op te bouwen.

Sterker signaal van betrokkenheid: Een e-mail openen en lezen is een bewustere handeling dan langs een social post scrollen. Lezers die met nieuwsbriefcontent bezig zijn, zitten in een beslissingsmodus.

Geen inmenging van algoritmes: Elke abonnee ontvangt de nieuwsbrief. Social media-algoritmes tonen posts aan 5% tot 20% van de volgers. Het bereik van een nieuwsbrief is gegarandeerd; dat van social media niet.

Gecureerde context: Nieuwsbrieven zijn gecureerd, dus lezers verwachten dat elke aanbeveling gecontroleerd en bewust gekozen is. Aanbevelingen op social media staan tussen persoonlijke content, waardoor hun signaal zwakker wordt.

Prestatievergelijking

Typische metrics voor aanbevelingen van app-affiliates:

MetricNieuwsbrief-affiliatesSocial media-affiliates
Doorklikratio op aanbeveling3% tot 8%0.5% tot 2%
Conversie van klik naar installatie25% tot 45%10% tot 20%
Conversie van proefperiode naar betaald20% tot 35%12% tot 22%
Retentie op dag 3012% tot 20%8% tot 14%
Omzet per klik$0.50 tot $2.00$0.10 tot $0.50

Gebruikers die via een nieuwsbrief binnenkomen zijn per klik 2x tot 3x waardevoller dan gebruikers die via social media binnenkomen.

Waarom de kwaliteit hoger is

Zelfgeselecteerd publiek: Nieuwsbriefabonnees hebben voor een nichepublicatie gekozen omdat het onderwerp ze interesseert. Door deze zelfselectie is het publiek zeer relevant voor aanbevelingen binnen die niche.

Diepere vertrouwensrelatie: Lezers die voor een nieuwsbrief betalen of hem consequent openen, hebben in de relatie geïnvesteerd. Ze behandelen de aanbevelingen van de schrijver als advies van een vertrouwde adviseur.

Onderzoeksmodus: Mensen lezen nieuwsbrieven wanneer ze er bewust tijd en aandacht voor vrijmaken, niet tijdens passief scrollen. Ze handelen eerder weloverwogen naar aanbevelingen.

Blijvendheid: E-mail blijft in de inbox staan tot er iets mee gedaan wordt. Social posts verdwijnen binnen enkele uren uit de feed. Door deze blijvendheid worden aanbevelingen gezien en heroverwogen, ook als er niet meteen op gereageerd wordt.

Nieuwsbrief-affiliates werven

Gezien hun betere prestaties zouden nieuwsbriefschrijvers een prioriteit moeten zijn bij het werven:

  1. Zoek naar nieuwsbrieven in de niche van je app (Substack, Beehiiv, Ghost, ConvertKit)
  2. Abonneer je om hun content en publiek te leren kennen
  3. Presenteer de samenwerking als een terugkerende inkomstenbron vanuit één enkele aanbeveling
  4. Bied concurrerende terugkerende commissies (20% tot 25%)
  5. Geef een gratis premium account voor een eerlijke beoordeling

Het cumulatieve effect

Een vermelding in een nieuwsbrief is geen eenmalige gebeurtenis. Oudere edities blijven toegankelijk. Nieuwe abonnees lezen het archief. Aanbevelingspagina's blijven bestaan. Eén vermelding in een nieuwsbrief kan maandenlang installaties opleveren doordat nieuwe lezers hem ontdekken.

Insert Affiliate meet conversies van affiliate-links in nieuwsbrieven met dezelfde precisie als elke andere bron en koppelt elke klik door aan installatie en aankoop, ongeacht wanneer de lezer actie onderneemt.

Reacties

Klaar om je app te laten groeien met affiliate marketing?

Sluit je aan bij honderden app-ontwikkelaars die al in-app aankopen via affiliates tracken en hun partners belonen.